Reference

Zde naleznete souhrn referencí vztahujících se k mé dosavadní kariéře
Kristína Sekáčová

Kristína Sekáčová

Soukromá lektorka německého a anglického jazyka s přesahem do jazyků klasických

Spokojených klientů

Reference vztahující se k mé dosavadní kariéře.

Kristína se snaží přizpůsobit lekce každému na míru tak, aby dotyčného bavily. Oceňuji její individuální a trpělivý přístup. Má perfektní znalosti jazyka, jeho vývoje, kontextu atd. Je moc sympatická a všem jí vřele doporučuji 🙂

Kryštof Holub | Business Development |Parkit.direct, Praha

Hodiny hodnotím velice kladně, a to jednak z náučného a jednak ze zábavného hlediska. Tempo i obsah Kristína volí dle každého studenta individuálně, což je přínosné zejména pro výuku v rámci firemního vzdělávání. Pokud potřebuji určitou látku probírat déle, abych si ji opravdu zapamatovala, není problém si ji zopakovat a věnovat ji více času. Hodiny jsou obohaceny zajímavostmi z historie samotného jazyka a jeho postupné tvorbě. Zároveň se také věnujeme aktuálním tématům a přizpůsobujeme je mým potřebám v práci. Hodiny mne baví 🙂

Denisa Szmeková

Mr. Parkit

Osobní přístup perfektní – hodiny ubíhají jako voda, jsou zábavně podané – spojení s historií velmi zajímavé, spousta věcí se hned lépe chápe… Pohodová hodina, během které se člověk mnoho dozví a naučí… Perfektně dokáže Kristína odhadnout, v čem má člověk slabiny, a na ty se zaměří. Pokud budete mít možnost k ní chodit, určitě toho využijte!

Sabina Efenberková

Mr. Parkit

Pokud hledáte někoho, kdo Vám efektivně pomůže s výukou němčiny, tak osobně mohu doporučit jedině Kris. Jsem s ní spokojena nejen jako s lektorkou, ale i jako s člověkem. Němčinu se učím jako svůj pátý cizí jazyk a hlavním důvodem, proč si najít individuální lekce, je státní maturita na střední odborné škole.

Lekce s Kris jsou úžasné, chvílemi se cítíte jako v kavárně s kamarádkou, avšak jako lektorka je dostatečně přísná a umí Vás velice dobře motivovat k dosažení Vašeho cíle. Celá lekce probíhá přátelsky a hlavně bez žádného stresu, ale i přesto jsou lekce velice intenzivní. Vše si zopakujeme, rozebereme a procvičíme. Kris je naprostý odborník. Přesně ví, na co se zaměřit, jaká je Vaše slabina a správně ji dopilovat. Také nezapomíná ani na aktivní jazyk.

Moje komunikace je stále lepší a lepší. Její vědomosti jsou velice rozsáhlé, a proto se dozvíte také mnoho jiných zajímavostí o původu různých slov a získáte i lexikální základ latinské terminologie, který většina lektorů nemá. Nadále plánuji s Kristínou dlouhodobou spolupráci a vřele ji doporučuji.

Iryna Yankiv, SOŠ Drtinova, Praha

Na doučování s Kristínou jsem začala chodit přesně před dvěma lety. Ze začátku jsem se na lekce netěšila a nechtělo se mi tam moc chodit. Po pár dalších lekcích jsem ale zjistila, že Kristína je moc fajn člověk, je trochu přísnější, ale je s ní také sranda a dá se s ní ( v němčině :D) bavit o čemkoliv. Později mě začala doučovat i angličtinu a pokroky jak v němčině, tak i v angličtině tam určitě jsou. Na záčatku lekce si povíme o tom, jaký jsme každá měly den a pak si probereme a procvičíme danou látku, kterou zrovna ve škole děláme. Díky Kristíně, která mě velmi dobře připravila na německé zkoušky DSD1, jsem je zvládla na požadovanou úroveň B1. Rozhodně neplánuji končit s Kristínou a jejími lekcemi.

Linda Dostálová, Gymnazium Thomase Manna, Praha

Na individuální výuce němčiny si cením hlavně flexibilitu a organizovanost studia. Cvičení probíráme pečlivě a vysvětlení jednotlivých gramatických funkcí je pro mě dostatečné. Pokud něčemu nerozumím, vždy se vrátíme k problému a vyřešíme jej. I přes obvyklou přísnost, kterou němčina vyžaduje, má slečna lektorka hodně trpělivosti a přesně ví, co musí student v danou chvíli zvládnout. S lekcemi jsem velice spokojen a mohu je vřele doporučit.

Radko Pokorný, podnikatel

Kristína je na velice dobrá učitelka, která perfektně ovládá gramatiku a dokáže ji i přes váš osobní odpor k učení „nalít do hlavy“. Jejími velikými přednostmi jsou absolutní utříděnost a urovnanost jazyka a jeho struktury, kterou umí velice dobře vysvětlit. Co sa angličtiny týče, tak pokud jste již velice zběhlý/zběhlá v gramatice a chcete čistě jen mluvit, není Kristína ta správná volba, protože není rodilý anglický mluvčí… Ale pokud jste jako já dyslektik s poruchou pozornosti, který se i přes všechny znevýhodnění chce naučit daný jazyk obstojně, aby všemu rozuměl a dokázal se správně vyjádřit, je Kristína ta správná volba. Velice jsem se s ní zlepšila, cítím každou hodinou, že všechny ty po letech zažité zlozvyky ustupují a já se hodinu od hodiny velice zlepšuji. A Kristína mne taky ráda pochválí. 🙂 Pomáhala mi rovněž i se skládáním vysokoškolské zkoušky z němčiny B2, kterou jsem se svými skoro nulovými počátečními znalostmi nad očekávání a během 3-4měsíců zvládla velmi dobře. Mohu ji vřele doporučit.

Michaela Klinderová, podnikatelka

Kristínka je mladá a ambiciózna lektorka, ktorá Vám nastaví učebný plán podľa Vašej jazykovej úrovne a potreby či zamerania. Moja skúsenosť ešte pred rokov je na výbornú. Vďaka jej hodinám som okrem znalostí a podpore nadobudla aj veľkú motiváciu pokračovať a pozitívny vzťah k tomuto krásnemu jazyku 🙂 Odporúčam !

Monika Maťasová, studentka žijící v Rakousku

Lekce se slečnou Kristínou máme již skoro půl roku a za tu dobu jsem se ze stavu „chronický začátečník co se nedokáže vyjádřit“ dostali do stavu „rozumím a to, co říkám, dává smysl“ 🙂
Hodiny nás baví, líbí se nám, jak jsou jednotlivé gramatické jevy vysvětlovány v širším kontextu a v lekcích můžeme probrat i slovní zásobu a fráze z naší práce.
Slečna Kristína je trpělivá, pečlivá a často je s ní i legrace. Dokáže nám však dát jasně najevo, pokud má pocit, že lekce „flákáme“ a učení se nevěnujeme – i to nás motivuje a díky tomu se rychle zlepšujeme.
Vlastně slečnu Kristínu nechceme moc doporučovat, protože pak by se mohlo stát, že na nás již nebude mít čas… 🙂

Honza Ferjenčík

Mr. Parkit

Jako úplný začátečník jsem na lekce začala chodit ze zájmu o nový jazyk a možnost dorozumění se pracovně i na horách, a jsem ráda, že právě ke slečně Kristíně.
Učí nás velmi systematicky gramatiku a tak v tom nemáme kolotoč, vysvětluje nám různé jazykové jevy a spojitosti s ostatními jazyky, zajímavosti a změny v jazyce v průběhu časů. Je veselá, přísná a svá.
Pokud potřebujeme, přizpůsobí nám hodiny jak časově, tak tematicky.
Malými testy bez udílení známek nás motivuje být lepší a sleduje naše slabé stránky, které spolu pak vylepšujeme – tak abychom Němčinu vnímali a znali jako celek.

Lenka Mrzílková

SAM Architekti

Němčinu v práci využíváme téměř na denní bázi, kdy klientům, kteří nám zavolají s žádostí o radu vysvětlujeme základní principy fungování naší služby. Musím říct, že poprvé po dvou letech se už nestydím mluvit německy a kromě naučených vět jsem schopná celkem rozumně zareagovat na jejich dotazy. Díky slečně Kristíně a jejímu pečlivému drilu složitějších gramatických jevů se mi daří odstraňovat staré zažité chyby, které mám v mluvené němčině zažité.
V průběhu svého života jsem vyzkoušela již několik lektorů cizích jazyků a slečna Kristína patří k nejlepším z nich. Po cca 4 měsících výuky jsme se z výchozí úrovně chronický začátečník posunuli výrazně dále a jsme schopni se s našimi klienty celkem rozumně domluvit.
Slečna Kristína nás němčinu učí systematicky, vysvětluje souvislosti, pečlivě procvičujeme složitější gramatické jevy a někdy se i hodně zasmějeme.
Nikdy bych neřekla, že mě němčina bude bavit, ale za to můžeme poděkovat právě slečně Kristíně. Celý náš tým je s ní velmi spokojen.

Martina Machová

Mr. Parkit

Němčinu jsem se snažil začít učit již několikrát, ale nikdy jsem ji nepoužíval, neb jsem se v praktických situacích vždy lépe domluvil anglicky nebo francouzsky, a tak se ze mě stal v němčině ten „chronický začátečník“. Když jsem se po letech dostal do situace, kdy němčinu mohu využívat i při práci, jsem již natolik časově vytížený, že pro mě není technicky možné docházet na kurzy do jazykovky a dodržovat pevný rozvrh několika hodin týdně. Vynechaných lekcí by bylo více než absolvovaných a skupina by již řešila jiné téma. S Kristínou a jejím individuálním přístupem se nám podařilo najít metodu, jak se mohu odrazit a postupně budovat moji němčinu. Termíny hodin máme dohodnuté, případně je posuneme, když z pracovních důvodů nelze hodinu realizovat. Jsou to pro mne takové pracovní schůzky v kalendáři, s kterými se konečně posunuji jen směrem k lepšímu. Po zhruba roce spolupráce mohu říct, že jsem konečně našel tu správnou cestu k dalšímu jazyku, a věřím, že jsem začal naposled. Děkuji za tento přístup. Jaroslav Mach, podnikatel,

SAMarchitekti a MR.PARKIT

Kristínku mohu jako lektorku vřele doporučit, a to hned z několika velmi podstatných důvodů. Němčinu jsem se rozhodl naučit jako svůj třetí živý jazyk (hned po angličtině a francouzštině), a to zejména z důvodu rozšíření svých profesních perspektiv. Nebudu zde nijak zastírat, že mám díky znalosti latiny, klasické řečtiny a dvou výše uvedených světových jazyků jistý lingvistický základ, s nímž se dá při výuce dalšího jazyka dobře pracovat a stavět na něm. To se také následně citelně odráží například na svižnosti a efektivitě, s jakou je mi Kristínka schopna vysvětlit jedotlivé gramatické jevy. Jelikož se však němčina od ostatních jazyků v mnohém podstatně liší, musím přiznat, že si i přes svou dobrou jazykovou základnu mnohdy vůbec nevím rady, a mohu tak hodnotit i onen aspekt výuky, s nímž se u Kristínky setkávají naprostí začátečníci. Rád bych zde proto své pocity z výuky shrnul v několika málo bodech:

  • Důkladnost – nemyslete si, že když Vám něco nejde, tak to prostě přeskočíte. O tom, že opakování je matka moudrosti, se s Kristínkou budete moci přesvědčit na vlastní kůži.
  • Výuka v širším kontextu  – ne každý lektor je Vám schopný strukturu či použití slov vysvětlit v širším jazykovém kontextu. Kristínka je však jako nadaná a vášnivá filoložka schopna podat natolik zajímavý a precizní výklad, že své žáky donutí nad daným problémem přemýšlet a díky tomu si ho i snadno zapamatovat.
  • Nevíte? Ptejte se! – Individuální jazykové lekce jsou naprosto jedninečnou příležitostí, jak si z výuky odnést naprosté maximum. Kristínka Vám věnuje maximální pozornost a Vy můžete takřka fyzicky cítit, jak se Vaše znalosti a jazykové schopnosti rozvíjejí a expandují.

Kristínku tak mohu opravdu vřele doporučit jak naprostým začátečníkům, tak i těm, kteří již mají s cizími jazyky jisté zkušenosti. Tímto tempem mám GDS do roka v kapse (samozřejmě s jistou dávkou nadsázky) ;).

Tomáš Kyjanka, copywriter, manager

S doučováním němčiny se slečnou Kristínou jsme začali před rokem. Jsme velmi spokojeni s jejím přístupem, vedením lekce a přípravou na lekci. Je vidět, že má bohaté zkušenosti s učením a je velmi zapálená předat své znalosti svým studentům. Slečnu Kristínu můžeme všem vřele doporučit 🙂 Denisa Ballá a Tomáš Herout, studenti